Санторини

САНТОРИНИ

(12 дена – 9 ноќевања)

Санторини е еден од 10 најроматични дестинации во светот. Симбол на грчкиот туризам претпознатлив по куќичките од бел камен со плави кровови. Ова необично острво, создадено после големата вулканска ерупција пред 2500 години, денес привлекува туристи од целиот свет како една од 10 најатрактивни дестинации за венчавки. Сред Егејското море во нестварен амбиент, островот зрачи со мир и опуштеност.

Во предвечерните сати ви дава прилика да уживате во  најубавото зајдисонце со чаша вино на многубројните тераси.

01 ден                                     Скопје-Атина (Пиреа)
Состанок во 16.30 часот на паркинг пред хотел Холидеј Ин. Тргнување од Скопје во 17.00 часот.

02 ден                                     Атина (Пиреа) – Санторини (брод)
Пристигнување во Пиреа во раните утрински часови. Средба со нашиот преставник. Поаѓање за Санторини со брод со ”BLUE STAR” во 07.20 часот. Пристигнување во Санторини во 15.15 часот. Трансфер до хотел, сместување. Слободно попладне. Ноќевање.

03 ден – 10 ден                       Санторини
Појадок.
Слободни активности и можност за организирање ФАКУЛТАТИВНИ излети. Ноќевање.

11 ден                                     Санторини – Атина (Пиреа)
Појадок
. Слободно време. Трансфер до пристаниште. Поаѓање за Атина (Пиреа) во 15.30 часот. Пристигнување во Атина (Пиреа) во 23.30 часот. Продолжување на патувањето кон Скопје.

12 ден                                     Скопје
Пристигнување во Скопје во утринските часови.

Смена                                    Цена по лице

17.06.-28.06.2011                355 еур (автобус) 395 еур (мини бус)

26.06.-07.07.2011                355 еур (автобус) 395 еур (мини бус)

Во цената е вклучено:

- превоз со автобус (мини бус) на релација Скопје-Атина (Пиреа)-Скопје

- превоз со брод на релација Атина (Пиреа) – Санторини – Атина (Пиреа) – економска класа

- трансфер пристаниште-хотел-пристаниште

- 9 ноќевања со појадок  во 1/2 и 1/3 соби по лице за сместување во Периволос (вила Робертос – www.robertosvillas.comГАЛЕРИЈА)

- организација на аранжманот и пратител на групата

- асистенција на локален водич за целиот престој на македонски јазик

Во цената не е вклучено:

- факултативен излети (на македонски јазик)

- патничко осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО

Доплати:

- за 1/1 соба +70% од цената

Напомена:

- за реализација на аранжманот потребно е минимум 40 патници – автобус или минимум 13 патници – мини бус

- плаќање во денарска противредност 1 еур = 61,80 мкд