Паралија – Олимпик Бич

ОЛИМПИК  БИЧ- ПАРАЛИЈА

Се наоѓа на 8 км од Катерини. Малиот број на апартмани, хотели, ресторани и таверни, како и долгата и широка песочна плажа го прават ова ново туристичко место атрактивно и погодно за мирен одмор. Можноста за организирање на излети до Солун, Атина, Халкидики, манастирите Метеори , Олимп и традиционалната љубезност на домаќините ќе го направат вашиот одмор во Олимпик Бич незаборавен.

Студијата / апартманите се одалечени од плажата од 50 – 100 метри и сите се со засебно купатило со вц
и туш. Во нив има и мини кујна комплетно опремена со садови, фрижидер и шпоретче. Влегувањето во
апартманите е после 12 часот, а нивното напуштање најкасно до 10 часот.

Вила ATHENA HOUSE (ГАЛЕРИЈА) - се наоѓа на 80м. оддалеченост од плажата. Располага со 1/2, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 апартмани. Сите се со комплетно опремена мини кујна со садови, шпоретче и фрижидер, купатило, сопствена тераса, тв и клима (употребата на клима уредот се наплаќа по 5 евра на ден).
Вила ОЛГА (ГАЛЕРИЈА) - се наоѓа на 100м. оддалеченост од плажата. Располага со 1/2, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 апартмани. Сите се со комплетно опремена мини кујна со садови, шпоретче и фрижидер, купатило, сопствена тераса, тв и клима (употребата на клима уредот се наплаќа по 5 евра на ден).
Влегувањето во апартманите е после 12 часот, а нивното напуштање најкасно до 10 часот.

1€ =62 денари

STUDIO 23.06-
30.06

7 Ноќи

30.06-
07.07

7 Ноќи

07.07-
14.07

7 Ноќи

14.07-
21.07

7 Ноќи

21.07- 28.07

7 Ноќи

28.07-
04.08

7 Ноќи

1/2 180 € 220€ 250€ 260€ 260€ 260€
1/3 210 € 260€ 290€ 300€ 300€ 300€
1/4 APP 260 € 360€ 390€ 400€ 400€ 400€
1/5APP 310 € 400€ 430€ 440€ 440€ 440€

 

STUDIO

04.08-
11.08

7 Ноќи

11.08-
18.08

7 Ноќи

18.08-
25.08

7 Ноќи

25.08-
01.09

7 Ноќи

01.09-
08.09

7 Ноќи

08.09-
15.09

7 Ноќи

1/2 260€ 260€ 260€ 250€ 180€ 180€
1/3 300€ 300€ 300€ 290€ 210€ 210€
1/4 APP 400€ 400€ 400€ 390€ 270€ 270€
1/5APP 440€ 440€ 440€ 430€ 300€ 300€

 

Цените се дадени за студио или апартман и за број на ноќевања према табелата.

  • Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска протввредност (1 € = 62 мкд).
  • Деца до 4 год. бесплатно, доплата за превоз 1.600 денари
  • Во студиото дозволено е сместување на лица согласно предвидениот  број на кревети.

Агенцијата обезбедува автобуски билети на релација Скопје-Велес-Пиериа и обратно  и тоа:

  • Повратен билет за 2.200 денари и во еден правец за 1.600 денари.
  • За деца до 2 години превозот е бесплатен и не користат седиште
  • За деца од 2 до 12 години се плаќа 1.600 денари и користат седиште