Врасна Бич

Се наоѓа на 80 км од Солун во правец на Кавала и е споена со Нова Врасна.. Малиот број на апартмани, хотели, ресторани и таверни, морскиот залив со чиста морска вода и песочна плажа го прават ова ново туристичко место атрактивно и погодно за мирен одмор. Во близина се наоѓаат познатите туристички градчиња  Олимпијада, Ставрос и Аспровалта кои со прекрасните плажи и прекрасната природа ќе ви го направат  годишниот одмор незаборавен.

Вила АНА МАРИЈА (ГАЛЕРИЈА) – се наоѓа на самата плажа. Располага со 1/2, 1/3, 1/4 студија. Сите се со комплетно опремена мини кујна со садови, шпоретче и фрижидер, купатило, сопствена тераса со тенда, тв и клима (употребата на клима уредот се наплаќа по 5 евра на ден).

Вила ДИМИТРИС (ГАЛЕРИЈА) – се наоѓа на самата плажа. Располага со 1/3 студија (еден дупли кревет за две
особи+единечен кревет). Сите се со комплетно опремена мини кујна со садови, шпоретче и фрижидер,
купатило, сопствена тераса, тв и клима (употребата на клима уредот се наплаќа по 5 евра на ден).
Хотел АРМИРИКИ се наоѓа на околу 100 метри од плажата. Располага со 1/3 студија, 1/4, 1/5 (2+2+1)
студија и 1/6 апартман (2+2)+(1+1). Секоја соба е опремена со сопствено купатило и тоалет, кујна
комплетно опремена, сопствена тераса, клима уред на втори и трети спрат (употребата на клима уредот
се наплаќа по 5 евра на ден)

Хотел АРМИРИКИ (ГАЛЕРИЈА) - се наоѓа на околу 100 метри од плажата. Располага со 1/3 студија, 1/4, 1/5 (2+2+1) студија и 1/6 апартман (2+2)+(1+1). Секоја соба е опремена со сопствено купатило и тоалет, кујна комплетно опремена, сопствена тераса, клима уред на втори и трети спрат (употребата на клима уредот се наплаќа  по 5 евра на ден)

Вила КАТЕРИНА (ГАЛЕРИЈА) се наоѓа на оддалеченост од околу 300 метри од плажата. Во неа има 1/4 студија(2+1+1) и можат да се сместат максимум до пет лица од кои едно дете до 10 години. Собите се големи и комплетно опремени со сопствено купатило и тоалет, опремена кујна, сопствена тераса и клима уред (употребата на клима уредот се наплаќа по 5 евра на ден). Во оваа вила деца до 10 години можат да престојуваат бесплатно со родители и не мора да користат кревет или дополнително легло!

Влегувањето во апартманите е после 12 часот, а нивното напуштање најкасно до 10 часот.
1€ =62 денари

Тип/APP 05.07 – 15.07 15.07 – 25.07 25.07 – 04.08 04.08 – 14.08 14.08 – 24.08
1/2 СТУДИО 330 € 350 € 350 € 350 € 350 €
1/3 СТУДИО 350 € 390 € 400 € 400 € 380 €
1/4 СТУДИО 370 € /
380 €*
420 € /
380 €*
450 € /
380 €*
430 € /
380 €*
400 € /
380 €*
1/5 СТУДИО 390 € 440 € 470 € 47 0 € 420 €
1/4 АПАРТМАН 500 € 540 € 550 € 550 € 510 €
1/6 АПАРТМАН 540 € 580 € 580 € 580 € 550 €

Напомена: Цените со * се однесуваат само на вила Катерина

Цените се дадени за наем на студио за десет ноќи и во нив е вклучено:
* Десет ноќевања во студија-апартмани по избор.
Во цената не е вклучено :
* Автобуски билет по цена од 2.170 денари за повратен билет.
* За деца до 2 години превозот е бесплатен и не користат седиште.
* За деца од 2 до 12 години се плаќа 1.550 денари и користат седиште